mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

baner chesna pl

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Як захистити інтереси клієнта за допомогою медіації?

Деталі

prav med 530 вересня 2019 року у правовому клубі «Pravokator.Одеса» відбулася конференція, присвячена презентації результатів реалізації пілотного у системі надання безоплатної правової допомоги проекту “Забезпечення доступу вразливих груп населення до медіації у сімейних та спадкових спорах”.

Що таке медіація, у чому місія альтернативних способів вирішення спорів, як вирішити сімейний або спадковий спір за допомогою медіатора, як працюють “кабінети медіації” на базі місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, - все це обговорили на заході адвокати, представники суддівського корпусу, медіатори, правники, соціальні працівники, представники системи БПД.

Медіація – це процедура врегулювання конфлікту під час переговорів між його сторонами за допомогою медіатора. Одеса стала першим в Україні містом, де можна скористатись послугами медіаторів на безоплатній основі.

Як це працює? Клієнт може прийти до Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де йому обов’язково у сімейному або спадковому спорі запропонують скористатись послугами медіатора. Такий спосіб вирішення конфлікту дозволить зберегти час та гроші для клієнта. Для системи БПД це означає можливість надати доступ до процедури медіації вразливим категоріям населення, економію бюджетних коштів на оплату послуг адвокатів, а також зменшення кількості справ, що передаватимуться до суду.

prav med 5

20190930 145752

«Система безоплатної правової допомоги має достатні ресурси для втілення сучасних методик вирішення досудового вирішення спорів – це фахівці центрів, які вміють ідентифікувати медіабельні справи та правильно пропонувати клієнтам процедуру примирення, це й пул професійних адвокатів-медіаторів та спеціально обладнане приміщення – кабінет медіації, де можна це зробити», - зазначила директорка Регіонального центру Світлана Клішина.

Для навчання фахівців системи БПД були залучені практикуючі сімейні медіатори Громадської спілки «Українська академія медіації» та Громадської організації «Ліга медіаторів України» , які наразі здійснюють й менторську підтримку працівників місцевих центрів під час надання ними допомоги в забезпеченні клієнтам доступу до медіації.

Учасники конференції багато говорили про переваги процедури медіації для учасників спорів: забезпечення інтересів дитини у сімейних спорах, збереження відносин у сім’ї, економію часу то грошей, добровільне та ефективне виконання рішень за згодою сторін, виявлення та задоволення інтересів обох сторін, уникнення тривалих судових процесів. Показовим є досвід Сполучених Штатів Америки та Канади, де близько 80% всіх спорів вирішується за допомогою медіації без звернення до суду.

Як зазначила Світлана Клішина, головним викликом для системи БПД у впровадженні досвіду проведення процедур медіації є брак знань і нерозуміння процесів медіації громадянами. Вона підкреслила необхідність популяризувати у суспільстві саме поняття медіації як альтернативного способу вирішення конфліктів.

prav med 6

prav med 8

«Поряд з неосвіченістю громадян з питань медіації існує проблема відсутності бажання сторін конфлікту брати на себе відповідальність за його вирішення та самостійно приймати рішення. Нажаль, суспільство перекладає цю відповідальність на юристів, адвокатів та суддів. Але ми активно займаємося популяризацією процедури медіації та запрошуємо всіх долучитися до цієї важливої місії», - зазначила директорка Одеського місцевого центру Алла Перетятко.

Для того, щоб отримати більше інформації про медіацію та вирішити сімейний або спадковий спір за допомогою медіатора, можна звернутись до Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: вул. Коблевська, 40, телефони: (048) 726-14-45, (048) 726-14-44.

Завантажити інформаційний буклет «Врегулювання сімейних та спадкових спорів за допомогою медіації» можна завантажити тут.

   
   

satrimala policiya

   

BVPD Map-Banner

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua