mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

baner chesna pl

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Відновне правосуддя: не покарати, а допомогти

Деталі

vpПравова просвіта здатна попередити окремі життєві трагедії, що виникають через незнання законів та мір відповідальності за протиправні вчинки. Особливо це важливо для неповнолітніх. Але якщо дитина переступила межу закону, вона має шанс «переписати» своє життя за позитивним сценарієм. Цей шанс надає відновне правосуддя.

Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» реалізується з березня цього року на базі системи надання безоплатної правової допомоги у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях.

Ця програма застосовується за чотирьох умов. Перша – наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи). Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості. Третя – визнання неповнолітнім факту вчинення злочину. Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі. На цей час укладено 43 медіаційні угоди між потерпілими та неповнолітніми, які є учасниками програми. Медіаторами (посередниками) у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою БПД та успішно пройшли навчання з теми «Базові навички медіації у кримінальному процесі». 

«З усіма неповнолітніми, які беруть участь у програмі з відновного правосуддя, працюють професійні психологи. Фахівці складають психологічні портрети цих дітей. Після цього призначаються заходи, направлені на ресоціалізацію неповнолітніх. Слід зазначити, що неповнолітні підозрювані не завжди належать до вразливих категорій населення. Є діти із звичайних сімей, які потрапляють в невдалий збіг обставин, і не усвідомлюючи всіх наслідків, порушують закон», – розповідає директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина.

Два хлопця приятелювали вже давно. Обидва – із середньостатистичних сімей. Обидва працюють, аби допомогти своїм родинам фінансово. Один – помічником комбайнера, другий – касиром у магазині. Матері хлопців є колегами, працюють на одному підприємстві. І саме з території цього підприємства хлопці вирішили поцупити металевий брухт. Як потім пояснили – «не думали, що у купи заліза є власник».

Це кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України, тобто, крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб. Максимальне покарання – обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Те, що хлопці взяли участь у програмі відновлення, надало їм можливість зійти з хибної стежки, на яку вони ступили випадково. Під час медіації хлопці вину визнали, вибачилися перед потерпілим. Вони усвідомили, що зароблені власною працею гроші значно привабливіші, ніж отримані нечесним шляхом. Заходи з ресоціалізації – зустрічі з психологом, тренінги, індивідуально-корекційні заняття – допомогли неповнолітнім вирішити проблеми, які призвели до правопорушення.

Довідково. Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» реалізується на базі системи надання БПД у Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях. Проект впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та ГО «Платформа прав людини».

   
   

satrimala policiya

   

BVPD Map-Banner

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua