1

   

mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

logo openeurope

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 9 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

В Івановському бюро правової допомоги клієнтці допомогли після розлучення захистити права дітей

Деталі

pochtarВсім відомо, що з народженням дитини життя батьків докорінно змінюється. І мова йде не лише про радість від спостереження за тим, як немовля росте й розвивається. На батьків покладається велика відповідальність за виховання, навчання та розвиток дитини.

При чому і мати, і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою, а розірвання шлюбу, проживання її окремо не впливає на обсяг прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

Проте, часто трапляється так, що як тільки подружжя розлучається, той, хто починає жити окремо від дитини, нажаль, забуває про її існування.

Саме така історія трапилася з нашою клієнткою. Жінка, що звернулася до Іванівського бюро правової допомоги, розповіла, що в 2014 році розлучилася зі своїм чоловіком, з яким прожила 8 років. Від шлюбу у них народилися дівчинки-близнючки. Відразу після розлучення батько дітей виїхав до міста Красний Луч, Луганської області. З того часу чоловік не спілкувався з дітьми, не зробив жодної спроби хоч якось зв’язатися з ними, не телефонував, взагалі не цікавився їхньою долею та не допомагав їм. Зараз клієнтка одружена вдруге, від другого чоловіка народила дитину. Новий чоловік прихильно ставиться до своїх падчерок, дбає про них, виховує, матеріально забезпечує. Дівчатка називають його батьком.

Начальник бюро Вадим Почтар пояснив клієнтці, що біологічний батько має дбати про своїх доньок незважаючи на те, що батьки розлучені.

Законодавством передбачено, що ухилення від виховання дітей (свідома і навмисна відсутність турботи, ігнорування потреб дитини та інше) є підставою для позбавлення батьківських прав. При чому, порядок позбавлення батьківських прав передбачає виключно судову процедуру, за обов’язкової участі органу опіки та піклування.

Важливим є те, що батько, позбавлений батьківських прав, не звільниться від обов’язку по утриманню своїх дітей до досягнення ними повноліття. Крім того, він буде зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дітей і відшкодовувати шкоду, завдану ними.

Позбавлення батька батьківських прав не вплине на обсяг прав самих дітей. Тобто вони збережуть всі майнові права, засновані на кровній спорідненості, зокрема, право на аліменти, право власності на нерухоме майно або право користування житловим приміщенням. Крім того, відповідно до законодавства, діти залишаться спадкоємцями першої черги.

Клієнтка, вислухавши роз’яснення, вирішила не тільки позбавити колишнього чоловіка батьківських прав, а й стягнути аліменти на утримання доньок.

Вадим Почтар склав позовну заяву про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей та подав її до Іванівського районного суду Одеської області, залучивши в якості третьої особи службу у справах дітей Іванівської райдержадміністрації. В ході розгляду справи відбулось чотири засідання, і 18 грудня 2017 року винесено рішення, яким позовні вимоги задоволено повністю. 

Після отримання рішення клієнтка розповіла, що теперішній чоловік буде мати змогу удочерити її доньок від першого шлюбу, оскільки фактично вже давно став для них справжнім батьком. 

За правовими роз'ясненнями та консультаціями можна звернутися до Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93. Тел.: (04854) 2 00 55. Електронна адреса:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 

 


   
   

bannertomorrowslawyer

   

probation banner

   

satrimala policiya

   

DNA 219x116

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua