1

   

mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

logo openeurope

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 6 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

У Роздільній старшокласники дізналися про наслідки шкільного булінгу

Деталі

buling 331 січня 2018 року, на прохання викладачів Роздільнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, начальниця Роздільнянського районного відділу пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Тетяна Бєлікова спільно з фахівчинею Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оленою Гун провели для старшокласників лекцію на тему: «Проблема шкільного булінгу та його правові наслідки».

Все частіше ми чуємо по телевізору, радіо чи в мережі Інтернет випадки насильства серед учнівської молоді, ця проблема завжди були частиною школи, однак такі випадки стають дедалі жорстокішими.

На лекції Тетяна Бєлікова розповіла, що булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування.

Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

buling 1

Олена Гун зазначила, що відповідно до законодавства України кожна дитина має рівні права, але нажаль не рідко ці права порушуються. Одним з найяскравіших прикладів є саме шкільний булінг, який у більшості випадків залишає великий слід у психіці обох сторін шкільної агресії.

Крім психологічних наслідків не варто забувати й про правові наслідки, адже за кожен свій вчинок ми несемо відповідальність.

Так, на лекції діти пригадали, що є 3 види відповідальності, які застосовуються до неповнолітніх, а саме: цивільно-правова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

buling 2

buling 3

У випадку заподіяння шкоди неповнолітнім у віці від 14 до 18 років він відповідає на загальних підставах. Якщо в нього немає майна чи заробітку, достатнього для відшкодування шкоди, шкода відшкодовується його батьками.

До неповнолітніх віком 16-18 років, які скоїли адміністративні проступки, можуть бути застосовані заходи, передбачені ст. 241 КпАП, а саме:

• зобов'язання публічно або в іншій формі вибачитись перед потерпілим;

• попередження;

• догана або сувора догана;

• передання неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, або під нагляд педагогічному чи трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.

Згідно з ч. 1 ст. 22 КК, кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. За деякі злочини кримінальна відповідальність може настати з 14 років.

Олена Гун повідомила присутнім, що з 07 січня 2018 року розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Отримати безоплатну вторинну правову допомогу відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.

Дізнатися адресу найближчого до Вас центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги, можна, зателефонувавши за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

   
   

bannertomorrowslawyer

   

Конкурс адвокатів  

07.11.2018 konkurs adv

   

satrimala policiya

   

DNA 219x116

   

Digest banner

   
koord c
   

Ми у Facebook! Ми у Google+! Ми у You tube!

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua