mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

baner chesna pl

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 14 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Працевлаштування чи навчання за кордоном: що необхідно знати, аби уникнути шахрайства?

Деталі

navch sa kord 1Практичні поради тим, хто збирається працювати чи навчатись за кордоном та про правила особистої безпеки йшлося під час тематичної зустрічі представника Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги зі студентами Подільського медичного училища ім. В.О. Жуковського. Захід відбувся 27 березня в приміщенні учбового закладу.

Наталія Заблоцька повідомила студентам, що для того, щоб отримати студентську візу (дозвіл на навчання за кордоном), необхідно підготувати та подати до посольства обраної країни ряд документів. Як правило, це:

 • закордонний та національний паспорти;
 • свідоцтво про закінчення середньої школи;
 • документ про здачу іспитів до ВНЗ України;
 • офіційне підтвердження від вищого навчального закладу про зарахування на навчання;
 • довідка про несудимість;
 • посвідчення про здачу іспитів з мови країни перебування (є основною умовою для отримання дозволу на навчання).

Представниця центру звернула увагу присутніх, що туристична віза не дає права на отримання статусу студента за кордоном.

Аби більш детально дізнатись про можливість навчатись за кордоном, необхідно звернутись до посольства обраної країни.

При працевлаштуванні за кордоном, перше, що необхідно зробити - перевірити:

 • чи має українська фірма, яка пропонує роботу за кордоном, ліцензію на такий вид діяльності як „посередництво в працевлаштуванні за кордоном”, яка видається Міністерством праці та соціальної політики України або Державної служби зайнятості
 • копію дозволу на працевлаштування громадян України, виданого роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування
 • копію ліцензії на впровадження посередницької діяльності у працевлаштуванні громадян України, виданого уповноваженим органом країни працевлаштування посереднику.

Зазначені документи повинні бути засвідчені згідно з законодавством країни їх видачі та легалізовані у консульській установі України (можуть бути також засвідчені у посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані в МЗС України).

Фірма-посередник має надати проект трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем, завірений роботодавцем.

Необхідно пересвідчитися, що трудовий договір з роботодавцем складений зрозумілою мовою та містить повну інформацію про обов'язки, робочий графік, розмір заробітної плати, медичне та соціальне страхування, відпустку та вихідні дні.

Необхідно уникати використання в контракті фраз типу: „та інші види робіт”, „всі роботи на вимогу роботодавця”.

Цей договір складається у двох примірниках: один віддається клієнту, а другий залишається у посередника. Підписання трудового договору (контракту) є обов'язковою умовою легального працевлаштування.

Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

 • переконайтесь, що паспорт дійсний на той термін, який передбачений контрактом;
 • термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Порушення візового режиму унеможливить наступний виїзд за кордон;
 • нікому не довіряйте паспорт;
 • залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту;
 • дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою;
 • якщо опинились у скрутній ситуації або хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни. Якщо у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України в сусідній державі;
 • також можна звернутися до неурядових організацій та служб, які надають допомогу громадянам, які потрапили в біду.

Аби запобігти торгівлі людьми в Україні працює „гаряча лінія” громадської організації „Ла Страда - Україна” 0 800 500 335 або 386.

На завершення в рамках правопросвітницької кампанії «Я маю право голосу!" Наталія Заблоцька ознайомила студентів з дорожньою картою виборця. Учасники семінару, яким виповнилось 18 років, мали можливість на практиці онлайн перевірити себе в списках виборців, скориставшись послугою на сайті Державного реєстру виборців drv.gov.ua.

Представниця центру акцентувала на важливості участі молоді у виборах, презентувавши відео-презентацію “Молодь не лайкає, молодь голосує”.

За правовими консультаціями та роз'ясненнями можна звертатися до Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Подільськ, вул.Соборна, 194-а.

Телефон: (04862) 3-07-34, (04862) 3-06-56.

navch sa kord 1

navch sa kord 2

navch sa kord 3

navch sa kord 4

navch sa kord 5

navch sa kord 6

navch sa kord 7
   
   

satrimala policiya

   

BVPD Map-Banner

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua