mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Партнери в сфері захисту постраждалих від домашнього насильства обговорили напрямки взаємодії

Деталі

kr stil yust 15.08 215 серпня 2019 року в Одеській обласній юстиції відбулася робоча зустріч з обговорення питання реалізації ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»Керівництво юстиції разом з представниками органів виконавчої та судової влади, системи безоплатної правової допомоги, а також громадськими організаціями обговорили питання взаємодії у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству.

Особлива увага була приділена виконанню рішення суду щодо встановлення обмежувального припису для кривдників.

kr stil yust 15.08 1

Обмежувальний припис стосовно кривдника - це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов'язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин. Підстава - заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.

Обмежувальний припис передбачає для кривдника:

  • заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);
  • усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування постраждалої особи;
  • заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;
  • заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

За статистикою, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті домашнього насильства. Згідно з дослідженнями за оцінками експертів менше 23% постраждалих звертаються за допомогою.

Постраждалим від домашнього насильства гарантується правовий захист, правові послуги призначеного адвоката (юриста) оплачує держава. Отримати безоплатну правову допомогу (захист, представництво у суді, складання документів) можна, звернувшись до центрів з надання БВПД.

Наразі до фахівців системи БПД Одеської області з питань звернулася 31 постраждала від домашнього насильства особа.  5 осіб отримали вторинну правову допомогу, в результаті чого судом було прийнято рішення про видачу обмежувального припису у трьох випадках.

Додатково.

Що робити у випадку домашнього насильства?

Одразу викликати поліцію – 102.

Звернутися на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей!

Отримати психологічну підтримку та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо)  можна у центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги.

Тимчасовий притулок - у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства. Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.

   
   

satrimala policiya

   

BVPD Map-Banner

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua