1

   

mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

logo openeurope

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Належне утримання дітьми батьків як одна з складових гідного життя осіб поважного віку

Деталі

socspr 3 mc 1З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування до вирішення питань соціальної справедливості, щороку 20 лютого в Україні відзначають День соціальної справедливості. Належне утримання дітьми батьків, як одна із складових гідного життя осіб поважного віку викликала інтерес у осіб, які перебувають на обліку в КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Суворовського району м. Одеси».

Враховуючи актуальність даної теми та з нагоди відзначення Дня соціальної справедливості, представник Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валерія Цап 21 лютого 2019 року провела правопросвітницький захід на тему: «Аліменти на батьків» в приміщенні комунальної установи.

Справедливість – це невід'ємне природне право людини. Про передумови та значення свята на початку заходу розповіла фахівчиня Центру.

«Обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України та ст 202 Сімейного кодексу України». Обов’язок утримувати дітей включає: сплату аліментів та участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічностю», - зазначила Валерія Цап .

Обов’язок повнолітньої дочки, сина утримувати своїх непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги, не є абсолютним. Виключенням є випадки, якщо батько або мати ухилялися від виконання батьківських обов’язків: дочка, син можуть бути звільнені від обов’язку надавати їм утримання та обов’язку брати участь у додаткових витратах.

Це стосується і випадку якщо батько, матір не сплачували аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки.

В рамках заходу з присутніми обговорили добровільний та судовий порядок утримання батьків.

На завершення заходу слухачі мали змогу отримати юридичні консультації з житлового, цивільного та сімейного права.

socspr 3 mc 1

socspr 3 mc 2

За правовими роз’ясненнями та консультаціями можна звертатися до Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 1. Тел.. +38 (048) 793-14-20.

 

   
   

satrimala policiya

   

DNA 219x116

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua