mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

baner chesna pl

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 44 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Із старшокласниками Лиманського району говорити про працю неповнолітніх та актуальні професії на ринку праці

Деталі

980011 вересня 2019 року представники Доброславського бюро правової допомоги та Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості провели захід для старшокласників на тему: «Праця неповнолітніх та порядок надання безоплатної правової допомоги».

Зустріч відбулася для учнів 9, 10, 11 класів Курісовської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лиманської районної ради Одеської області.

З дітьми говорили про те, що вдало обрана професія дає можливість реалізувати себе, бути потрібним та задоволеним життям.

Фахівчиня бюро правової допомоги повідомила, що згідно із законодавством України, з 16 років підліток може бути прийнятий на роботу.

З 16 років до 18 років можна влаштуватися на роботу без згоди батьків.

Прийняттю на роботу у 15 років підлягають лише учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних та середніх спеціальних навчальних закладів. Такі особи можуть виконувати тільки легку роботу, яка не заподіює шкоди їхньому здоров'ю. Їхня робота не повинна порушувати процес навчання та має виконуватися винятково у вільний від навчання час (наприклад, під час літніх канікул). При прийнятті на роботу потрібна згода одного з батьків (або особи, що їх замінює, — усиновлювача чи опікуна), встановлення випробувального терміну для неповнолітніх забороняється.

Волевиявлення особи, яка має намір влаштуватися на роботу, традиційно має оформлюватися заявою про прийняття на роботу, з зазначенням посади або роботі, яку буде виконувати працівник. Оформлення трудового договору в письмовій формі є обов'язковим при прийнятті неповнолітнього на роботу. Обов'язковим при укладенні трудового договору з неповнолітнім є додержання письмової форми (ст. 24 КЗпП).

Також усі неповнолітні мають право на певні пільги щодо робочого часу, заробітної плати та надання відпусток.

Статтею 51 КЗпП встановлено скорочену тривалість робочого часу для неповнолітніх, а саме:

  • для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.
  • для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень.

Тривалість робочого часу учнів протягом навчального року у вільний від навчання час не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої для осіб відповідного віку.

Варто також звернути увагу і на те, що особам віком до 18 років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

Неповнолітні мають право на відпустку, у перший рік роботи, до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на такому підприємстві.

Що стосується заробітної плати, то згідно статті 194 КЗпП передбачено, що заробітна плата працівникам молодше 18 років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Спеціаліст бюро також розповіла дітям, як отримати безоплатну правову допомогу в Україні.

9800

Для отримання юридичних консультацій та роз'яснень, а також складення документів процесуального характеру та представництво інтересів у суді, можна звертатися до Доброславського бюро правової допомоги, яке розташоване за адресою: смт. Доброслав, вул. Центральна, 75,  телефон: (04855) 9-16-16.

   
   

satrimala policiya

   

BVPD Map-Banner

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua