mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Будь уважний до захисту своїх прав!

Деталі

tarutine dity12 липня 2019 року начальниця Тарутинського бюро правової допомоги Марина Залізко спільно з керівником Тарутинського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ в Одеській області Оленою Цвятковою в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тарутинської РДА говорили з дітьми про їхні права.

Першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини, є Конвенція ООН про права дитини. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років. Конвенція захищає права дітей, установлюючи стандарти в охороні здоров'я, освіті, а також юридичному, громадському та соціальному захисті.

Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. Держави, які є учасниками Конвенції, зобов'язані розробляти політику та вживати всіх заходів, виходячи з найкращих інтересів дитини.

В нашій країні права неповнолітніх виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінального Процесуального кодексів України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також регулюються окремими законами, зокрема «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства.

Конвенція прописує основні права людини, які мають діти в усьому світі:

  • право на існування;
  • право на розвиток свого потенціалу повною мірою;
  • право на захист від насильства, експлуатації та шкідливих речовин;
  • право на участь у сімейному, культурному або соціальному житті повною мірою.

Відповідно до законодавства дитина має право особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів (стаття 10 Закону України «Про охорону дитинства»).

Крім цього, дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років (стаття 152 Сімейного кодексу України).

«Отримати консультацію у фахових юристів, як поводитися, щоб бути у безпеці, можна за телефоном єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103. Якщо дитині потрібна правова допомога чи порада, вона може звернутися до найближчого місцевого центру», - пояснила Марина Залізко.

За отриманням консультацій з правових питань можна звернутись до Тарутинського бюро правової допомоги за адресою: смт. Тарутине, вул. Центральна, 124.

   
   

satrimala policiya

   

BVPD Map-Banner

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua