1

   

mpk2

   

banner facebook-330x106

   

logo fullsize

   

День охорони праці в Україні  

1pracia

   

logo openeurope

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
od just
   

На сайті 12 гостей та відсутні користувачі

   

Архів новин і хроніки  

   

Адвокат системи БПД допомогла клієнтці з інвалідністю визнати договір дарування недійсним

Деталі

ChapurinaДо Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася літня жінка М. за правовою допомогою у справі про визнання договору дарування недійсним. За результатами розгляду звернення клієнтці було призначено адвоката Світлану Чапуріну для представництва її інтересів у суді.

Під час зустрічі з адвокатом М. розповіла, що їй на праві приватної власності належала квартира. Вона є інвалідом першої групи, залишилась самотньою людиною, часто хворіла та за станом здоров'я не мала можливості самостійно себе утримувати та вести господарство.

Дочка клієнтки, гр. В, пообіцяла утримувати та доглядати її довічно, однак з однією умовою, що частина квартири, яка належить матері, дістанеться їй, а не іншим членам родини.

На дані умови клієнтка центру погодилась, та 01 квітня 2004 року уклала договір дарування 45/100 частин квартири на користь гр.В. Однак з моменту укладання договору і по теперішній вона ніякої матеріальної допомоги матері не надавала, веденням господарства не займалася.

За станом здоров'я клієнтці неодноразово доводилось перебувати у лікарнях, однак дочка ніколи її не відвідувала, станом здоров'я не цікавилась, допомоги не надавала.

Гр. М. також зазначила, що при підписанні договору дарування не мала наміру передавати приналежну їй частину квартири у власність В., і вважала укладений договір дарування договором довічного утримання.

Завдяки зусиллям адвоката Світлани Чапуріної було доведено, що при укладанні договору дарування літня жінка М. не розуміла правових наслідків вчиненого правочину та мала намір передати приналежну їй частину квартири у власність відповідачці за умови отримання від неї допомоги - харчування, сплату комунальних послуг, придбання взуття, одягу тощо, що передбачає договір довічного утримання. Факторами, які вплинули на волевиявлення позивачки були те, що вона є особою похилого віку, її стан здоров'я був незадоволений, вона бажала отримувати сторонню допомогу від її дочки, яка її умовила це зробити.

Рішенням Суворовського районного суду м. Одеси від 9 липня 2018 року позовні вимоги громадянки М. були задоволені повністю - договір дарування від 01.04.2004 року був визнаний недійсним ( деталі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/75179492)

З громадянки В. також стягнуто на користь Держави судовий збір у розмірі 704,80 грн.

 Центр висловлює щиру подяку адвокату Світлані Чапуріній за плідну співпрацю!


З метою отримання юридичних консультацій та роз’яснень, а також складення процесуальних документів чи представництва інтересів в суді можна звертатися до Третього одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 1. Телефон: (048) 793-14-20; (048) 723-19-29.

 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

   
   

satrimala policiya

   

DNA 219x116

   

Digest banner

   
koord c
   

baner w

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД у разі подання адвокатом акта надання БВПД з відповідними додатками починаючи з 5 липня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року

 

Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 рокуАкт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту від 23 липня 2018 року № 2424/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua