У Захарівському бюро правової допомоги клієнту допомогли повернути кошти, витрачені на лікування

Деталі

styagnennya koshtiv rosdilnaДо Захарівського бюро правової допомоги звернувся чоловік з обмеженими фізичними можливостями за допомогою у справі щодо відшкодування понесених витрат на лікування, завданих ушкодженням здоров’я.

 

Суть справи гр. О. полягала в тому, що в 2011 році йому були нанесені тяжкі тілесні ушкодження, внаслідок чого настала інвалідність ІІІ групи. Тепер, щоби підтримати своє здоров’я, клієнт бюро вимушений щорічно проходити курс дорогого лікування. Особа, що завдала такої шкоди здоров’ю нашому клієнту, була визнана винною вироком суду, проте відшкодувати витрати на лікування в 2017 році добровільно відмовився, мотивуючи це тим, що строк позовної давності минув.

З метою захисту інтересів клієнта начальник Захарівського бюро правової допомоги Марина Кулік, дослідивши матеріали справи, підготувала та подала позовну заяву до суду з проханням стягнути з винної особи на користь клієнта гр. О. понесені витрати на лікування, завдані ушкодженням здоров’я, в сумі майже 3000 грн.

Адже, відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя та здоров’я, честь та гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

За загальним правилом, завдання шкоди здоров’ю фізичній особі породжує відповідний обов’язок відшкодувати заподіяну шкоду.

Відповідно до ст. 1195 ЦК України, шкода, завдана фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, відшкодовується без урахування пенсії, призначеної у зв'язку з втратою здоров'я, або пенсії, яку вона одержувала до цього, а також інших доходів.


Згідно з пунктом 2 Постанови Пленуму Верховного Суду «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» від 27.03.1992 № 6 шкода, заподіяна особі і майну громадянина, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.

Розмір витрат на ліки, лікування, протезування (крім протезів із дорогоцінних металів), предмети догляду за потерпілим визначається на підставі виданих лікарями рецептів, довідок або рахунків про їх вартість.  

 

Розглянувши позов та додані матеріали до справи, 31 травня 2017 року Фрунзівський районний суд Одеської області задовольнив в повному обсязі позовні вимоги.

------------

 

За безоплатною правовою допомогою у Фрунзівському районі Одеської області можна звернутися до Захарівського бюро правової допомоги за адресою:  

смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49Тел.: (04860) 9-44-30.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103

 


 

   
   

bannertomorrowslawyer

   

Com

   

Безоплатна правова допомога

   

DNA 219x116

   

Digest banner

   
koord c
   

Ми у Facebook! Ми у Google+! Ми у You tube!

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів

(оновлено 24.02.2017, відповідно до редакції ПКМУ №465, що діє з 01.01.2017)

для всіх версій Excel

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД, якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року«Акт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту 13 лютого 2017 року № 357/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua