Спеціаліст Білгород-Дністровського бюро допомогла клієнту-залізничнику захистити право на пільгову пенсію

Деталі

Vasilenko KaterynaДо Білгород-Дністровського бюро правової допомоги Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги звернувся громадянин З. для захисту його права на пільгову пенсію. 

Як розповів чоловік, він вийшов на пенсію за вислугу років у серпні 2016 року. За серпень і вересень 2016 року громадянин отримав пенсію, але у жовтні нарахування пенсії припинили. Відповідно до листа Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, нарахування пільгової пенсії припинили у зв'язку з непідтвердженим пільговим стажем.

У грудні 2016 року клієнтом отримано рішення Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про відмову у призначенні йому пенсії на пільгових умовах, згідно п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у зв'язку з тим, що посада, яка вказана у трудовій книжці клієнта З., яку він займав, не передбачена Списком професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислуг, затверджених Постановою КМУ від 12.10.1992 року № 583.

Оскільки чоловік належить до осіб, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, йому було призначено представника за дорученням за рахунок держави – головного спеціаліста Білгород-Дністровського бюро правової допомоги Катерину Василенко.

Відповідно до записів у трудовій книжці чоловіка, останній працював на Одеській залізниці слюсарем з ремонту рухомого складу 3-го розряду пункту контрольно-технічного обслуговування вагонів (ПКТО) однієї з магістральних залізниць.

Уважно розглянувши всі документи, які надав клієнт Бюро, спеціаліст дійшла висновку щодо однорідного характеру виконуваної роботи на пунктах контрольно-технічного обслуговування та пунктах технічного обслуговування вагонів, і взялася довести, що клієнт З. має право на пенсію за вислугою років, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №583 від 12.10.1992 року "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення".

Згідно з п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пенсію за вислугу років мають робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України; водії вантажних автомобілів, безпосередньо зайнятих в технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар'єрах на вивезенні вугілля, сланцю, руди, породи: чоловіки - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі; жінки - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.

Постановою КМУ № 583 від 12 жовтня 1992 року «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення» затверджено Список професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на пенсію за вислугу років (далі за текстом Список) професії і посади робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників.

Відповідно до Типового технологічного процесу роботи пунктів технічного обслуговування вагонів Т12.01, затвердженого Головним управлінням вагонного господарства Укрзалізниці, на пунктах ПТО (пунктах контрольно-технічного обслуговування):

  • технічне обслуговування поїздів, що формуються на станції, виконується аналогічно до технології роботи ПТО (пунктів технічного обслуговування), за виключенням робіт по пролазці;
  • технічне обслуговування транзитних поїздів виконується аналогічно до роботи ПТО.

Таким чином, клієнт, працюючи на зазначених посадах фактично виконував ту саму роботу, що оглядачі-ремонтники вагонів магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного (технічного і комерційного) обслуговування вагонів станцій (ПТО), професії яких передбачені вищезгаданим Списком, отже виконував роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років.

Юрист Катерина Василенко подала до суду адміністративний позов про визнання незаконною відмову в призначенні пільгової пенсії. Суд задовольнив адміністративний позов до Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України  та зобов’язав призначити клієнту Бюро пільгову пенсію згідно з пп. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» як робітнику локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які користуються правом на пенсію за вислугу років за Списком професій і посад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №583 від 12.10.1992 року "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення". Тож за рішенням суду визнали право залізничника на пільгову пенсію.

До Білгород-Дністровського бюро правової допомоги можна звернутися за адресою: м. Білгород-Дністровський, вул. Грецька, 24, каб. 8. Телефон: (04849) 22-22-5.

 

 

   
   

bannertomorrowslawyer

   

Com

   

Безоплатна правова допомога

   

DNA 219x116

   

Digest banner

   
koord c
   

Ми у Facebook! Ми у Google+! Ми у You tube!

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів

(оновлено 24.02.2017, відповідно до редакції ПКМУ №465, що діє з 01.01.2017)

для всіх версій Excel

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД, якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року«Акт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту 13 лютого 2017 року № 357/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua