Фахівці бюро правової допомоги допомогли вирішити пенсійну проблему чоловіка як учасника ядерних випробувань

Деталі

uchasnik chernobylДо Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин М., який потребував допомоги у справі щодо визнання дій неправомірними та зобов’язання зробити перерахунок та виплату пенсії.

Суть справи полягала у тому, що чоловік є особою з інвалідністю ІІ групи, яка приймала участь у ядерних випробуваннях та яка відповідно до закону прирівнюється до громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З метою захисту інтересів клієнта начальник Теплодарського бюро правової допомоги Лілія Багно спільно з в.о. начальника Біляївського бюро правової допомоги Олефір Вікторією, дослідивши матеріали справи, підготували та подали позовну заяву до суду з проханням зобов’язати Малиновське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити перерахунок пенсій клієнту.

Відповідно до статті 50 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції станом на 25.12.2007 року, особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірах — інвалідам ІІ групи — 75 процентів мінімальної пенсії за віком. Але за особистим зверненням чоловіка Пенсійний фонд відмовив у призначенні додаткової пенсії.

Враховуючи обставини, викладені у позовній заяві, суд прийшов до висновку, що станом на 2007 рік клієнт Центру відповідав умовам статті 50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, оскільки чоловік вже на той час був інвалідом ІІ групи, віднесеним до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується відповідним посвідченням. А отже, відмова Пенсійного фонду України в призначенні клієнту щомісячної додаткової пенсії в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком є неправомірною.

Завдяки кваліфікованій допомозі співробітників Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 11 липня 2017 року Біляївський районний суд Одеської області задовольнив позовні вимоги клієнта Центру та  зобов’язав Малиновське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити перерахунок пенсій клієнту в період з 25.12.2007 року по час звернення до суду.

За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Біляївського бюро правової допомоги за адресою: м. Біляївка, вул. Кіпенка, 6, перший поверх. Тел: (04852) 2-12-22.

Адреса Теплодарського бюро правової допомоги: м. Теплодар, вул. Польова, 1, другий поверх, каб. №7. Тел.: (048) 709-26-71.

   
   

bannertomorrowslawyer

   

Com

   

Безоплатна правова допомога

   

DNA 219x116

   

Digest banner

   
koord c
   

Ми у Facebook! Ми у Google+! Ми у You tube!

   

ATO

   
   
   
   
   
   
   
   

Адвокатам  

 


 

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів

(оновлено 24.02.2017, відповідно до редакції ПКМУ №465, що діє з 01.01.2017)

для всіх версій Excel

"Калькулятор" для розрахунку оплати послуг адвокатів


Для розрахунку розміру винагороди за надання БВПД, якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася починаючи з 1 січня 2018 року«Акт надання БВПД з відповідними додатками, затверджених наказом Мін’юсту від 16 жовтня 2014 року № 1702/5 «Про затвердження форми акта надання безоплатної вторинної правової допомоги та додатків до нього» (у редакції наказу Мін’юсту 13 лютого 2017 року № 357/5)»

 

Акт для казначейства

 

Договір по кримінальній справі


Положення про ордер адвоката та порядок ведення реєстру ордерів

 


Пам'ятка адвоката, який надає безоплатну правову допомогу затриманим особам

Пам'ятка адвоката (алгоритм)
   
© 2014 Одеський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | admin@ legalaid.gov.ua